Dlaczego zakochujemy się w mechanicznych zegarkach?

Zwykle jest to kwestią przypadku...

 

Zapomniany, stary zegarek, otrzymany w prezencie lub znaleziony w szufladzie, kusi, aby otworzyć dekielek i sprawdzić, co kryje się w środku. Oglądamy pięknie wykonany mechanizm i czujemy, że budzi się w nas fascynacja misterną konstrukcją... Nakręcony zegarek zaczyna tykać, balans porusza się rytmicznie, mikroskopijne zębatki wprawione w ruch sprawiają wrażenie jak gdyby całość żyła.

Zegarki mechaniczne to prawdziwe arcydzieła inżynierii. Zaprojektowane bez użycia komputerów, wykonane metodami rzemieślniczymi, mają dla nas niemal magiczny urok. Choć na jakiś czas zniknęły, ustępując miejsca czasomierzom elektronicznym, dziś wracają do łask. Doceniają je zarówno znawcy, kolekcjonerzy, jak i osoby, które po prostu lubią rzeczy piękne i niepowtarzalne.

Bywają kapryśne, zdarza im się zatrzymać bez powodu, potrzebują czułości i dbałości ze strony właściciela, ale niewątpliwie mają duszę. Budzą zazdrość wśród znajomych i inspirują niebanalnym wyglądem. Cykają rytmicznie pod mankietem koszuli, odmierzając sekund bieg...

 

W firmie WERK zajmujemy się wyłącznie mechanicznymi zegarkami. WERK to salon zegarmistrzowski, zrodzony z pasji. Wieloletnie doświadczenie kolekcjonerskie w naprawach i renowacjach zegarków mechanicznych pozwala nam wyszukiwać dla Pastwa najciekawsze okazy. Po drobiazgowym przeglądzie, czyszczeniu i konserwacji, a także wymianie niektórych elementów przywracamy starym zegarkom ich oryginalny blask.

 

Warto się do nas zwrócić, jeśli potrzebują Państwo profesjonalnej pomocy w jakichkolwiek sprawach związanych ze starymi zegarkami. Zajmujemy się: :

- Sprzedażą zegarków zabytkowych naręcznych oraz kieszonkowych. Stale współpracujemy z kolekcjonerami, doradzamy przy wyborze zegarków na prezent.

- Renowacją zegarków, w tym przede wszystkim: chromowaniem i złoceniem kopert, renowacją cyferblatów, uzupełnianiem wskazówek.

- Naprawami i przeglądami mechanizmów. Sprawdzamy, dlaczego mechanizm zegarka zawiódł i przeprowadzamy każdy rodzaj naprawy.

- Wymianą: szkieł, koronek, pasków, bransolet i teleskopów.

 

- Pozyskiwaniem części do zabytkowych zegarków. Nie pozwolimy, by Państwa stary zegarek przestał działać tylko dlatego, że zepsuła się jakaś część jego mechanizmu. W naszym asortymencie znajdują się części polskich, radzieckich, szwajcarskich, japońskich i niemieckich marek.

 

Szukają Państwo konkretnych modeli zegarków zabytkowych? Sprowadzimy je dla Państwa na zamówienie.

Prowadzimy także skup starych zegarków mechanicznych.

Zapraszamy do współpracy!

 

 


 
Aktualną ofertę zegarków i pasków naszej firmy możecie Państwo odnaleźć klikając w:

 
dołącz do nas na facebooku klikając w grafikę poniżej: